Strona główna > Infrastruktura i środowisko > Pranie – wygodnie i bez wysiłku!

pralniomat hishinePewnie niektórzy zdołali już zobaczyć pojawiające się na ulicach Warszawy specjalne urządzenia, dzięki którym można nadać i odebrać pranie. Chodzi o Pralniomaty Hi’Shine, które są podobne do znanych paczkomatów.

Różnica jest tu jednak taka, że zamiast przesyłki wyciągniemy z nich uprane i uprasowane ubrania. Brudne pranie nadajemy w dowolnym pralniomacie. W tej chwili znajdziemy już około 50 na terenie Warszawy oraz Krakowa. W niedługim czasie mają się pojawić w innych miastach.

pralniomatTaka usługa oczywiście ma wiele zalet, między innymi dlatego, że jest szybka i wygodna. Następnego dnia po nadaniu będziemy mogli odebrać takie pranie. Poza tym gdy pranie trafi już do urządzenia to otrzymamy informację smsem lub mailem. Płatności dokonywać możemy przy odbiorze przy uszyciu karty płatniczej. W smsie znajdować się będzie kod, który pozwoli nam otworzyć skrytkę z naszym praniem.

Pralniomaty tak samo jak Paczkomaty będą czynne przez całą dobę przez siedem dni w tygodniu. Ich znaczącym plusem będzie także to, że ceny usługi będą tam niższe niż w standardowych pralniach. Usługę wykonuje dla tych sprzętów firma 5àsec. W cały projekt angażuje się również firma InPost, która jest twórcą paczkomatów.

pralniomaty w PolsceCałość została przygotowana w oparciu o środki, które udało się uzyskać z Programu Innowacyjna Gospodarka. W sumie cały projekt, który związany był z przygotowywaniem szaf nadawczo odbiorczych został przygotowany przy wsparciu Programu Innowacyjna Gospodarka, z którego udało się uzyskać aż 16,82 miliona złotych. Wszystko oparte o Działania 4.4 Nowe inwestycje o wysokim potencjale innowacyjnym.

Dodatkowo ta inwestycja bierze udział w konkursie „Klient zobowiązuje”, który organizowany jest przez Rzeczpospolitą. W ramach tego konkursu chcemy doceniać te rozwiązania w obsłudze klienta, które są pozytywnie oceniane i wpływają na dobre relacje miedzy firmą a konsumentem.