Strona główna > Inteligentny rozwój > Meble nowoczesne i precyzyjnie wykonane

grupa nowy styl mebleGrupa Nowy Styl to firma, która jest beneficjentem Programu Innowacyjna gospodarka. Dzięki uzyskanym pieniądzom z UE firma mogła wybudować nową fabrykę mebli, która ma nowoczesne linie produkcyjne. Dzięki niej możliwe będzie okleinowanie elementów, które będą miały krzywolinijny charakter.

meble Grupy Nowy StylTaka forma montażu jest nowością. W efekcie meble, które tam będą produkowane cechować się będą doskonałą jakością oraz wytrzymałością. Maria Lasek, która jest kierownikiem projektu podkreśla, że każdy element będzie lepiej monitorowany. Dodatkowo wprowadzona jest produkcja w oparciu o pojawiające się zamienia.

Dzięki wprowadzeniu nowoczesnej technologii firma chce mieć większą elastyczność działań i tym samym chce poprawić wydajność. Dodatkowo, dzięki możliwości pracy na sprzęcie, który będzie z najwyższy półki również pracownicy firmy będą się mogli efektywnie rozwijać.

Fabryka została wybudowana w Jaśle i prezentuje się doskonale. W sumie ma 24 tysiące metrów kwadratowych i znajduj się tam dwie nowoczesne linie produkcyjne. Do ich budowy potrzeba było 109 milionów złotych z czego udało się pozyskać 34 miliony Programu Innowacyjna Gospodarka (w ramach działania 4.4 Nowe inwestycje o wysokim potencjale innowacyjnym). Obecnie w fabryce prowadzone są testy, ale meble już niedługo zejdą tam z taśmy i już stale będą produkowane.

Grupa Nowy Styl fabrykaGrupa Nowy Styl to firma, która działa od 1992 roku i jest jednym z największych producentów krzeseł i mebli biurowych w Europie. Firma opiera swoje działanie na metodach związanych ze zrównoważonym rozwojem w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu oraz innowacyjnych rozwiązaniach.

Jeśli chodzi o branżę meblarską to w naszym kraju, to jej pozycja jest silna. Według danych z Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Producentów Mebli (OIGPM) Polska jest liderem eksportu w tej dziedzinie. Okazuje się, że dzięki działania promocyjne Ministerstwa Gospodarki udało się pójść z tą koniunkturą mocno do przodu i polskie firmy mają szerokie możliwości, by ciągle się rozwijać.