Strona główna > Infrastruktura i środowisko > Nowy port na mapie Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego

nowy port jachtowy na Wyspie GrodzkiejW sierpniu do sieci przystani na Pomorzu zachodnim dołączył port jachtowy położony na Wyspie Grodzkiej w Szczecinie. Marina oraz 10 innych inwestycji projektu: Program Zachodni Szklak Żeglarski - sieć portów turystycznych Pomorza Zachodniego został zrealizowany dzięki temu, że udało się uzyskać 35 milionów złotych z Programu Innowacyjna Gospodarka.

port jachtowy położony na Wyspie Grodzkiej w Szczecinie.Celem tego przedsięwzięcia było zbudowanie infrastruktury przy portach a także przystani jachtowych, które znajdują się blisko Zalewu Szczecińskiego, a także na wybrzeżu Bałtyku. Zmodernizowane zostały istniejące bazy do uprawiania żeglarstwa oraz zdecydowanie poszerzono je o nowe miejsca i mariny miedzy innymi na terenie Szczecina, Wolina, Kamienia Pomorskiego, Dziwnowa czy Darłowa.

Porty tworzą duże centra jachtowe na terenie Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego. O tym, że ten szlak jest unikalny decyduje to, że można łączyć pływanie śródlądowe z żeglugą na otwartym morzu. Jest to bardzo bezpieczne miejsce dla wszystkich pasjonatów sportów wodnych, którzy chcą korzystać z istniejących możliwości. Przystanie wraz z przyległymi terenami o rekreacyjnym charakterze to bez wątpienia bardzo ważny punkt, gdy chodzi o atrakcje turystyczne Pomorza Zachodniego.

port na Wyspie Grodzkiej w SzczecinieTo miejsce stało się ważne zarówno dla miłośników sportów wodnych jak i mieszkańców oraz turystów. „Zachodniopomorski Szlak Żeglarski – sieć portów turystycznych Pomorza Zachodniego” to jeden z projektów, który podjęty został w ramach Działania 6.4 „Inwestycje w produkty turystyczne o znaczeniu ponadregionalnym” PO IG. Możliwe w tym obszarze wsparcie przyczyniło się do tego, że powstały świetne produkty turystyczne. Nowe inwestycje zdecydowanie poprawiają także atrakcyjność Polski wśród turystów z zagranicy co może wpływać na rozwój tych terenów.